- Your mouse is in sync with your every move. Precise™ mousing surface enhances the precision of optical mice at fast speeds enabling optimal performance.
- Battery saving design extends battery life of wireless mice up to 50%.
- Like a satin pillow for your wrist. Stay in the zone with good form and comfort with wrist rests containing 3M™ Gel Technology.
- Family of 3M Workspace Solutions enhance comfort and productivity helping you get and stay “in the zone” for optimal performance.
- *3M™ Precise Mouse Pads with battery saving design draw less current than darker mousing surfaces, which results in extended battery life.
<
>
3M Precise Mouse Pad with Gel Wrist Rest - 0.70" Height x 8.50" Width x 9" Depth - Black - Gel - 1 Each
Product Details
General Information
| Product Material | Gel |
| Product Line | Precise |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Width | 8.50" |
| Product Name | Precise Mouse Pad with Gel Wrist Rest |
| Height | 0.70" |
| Manufacturer | 3M |
| Depth | 9" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | 3M DISPLAY MATERIALS AND SYSTE |
| Type | Components & Accessories/Keybo |
Overview
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
