‹ Prev
Next ›
Advantus Fusion Pencil Cup - 4" Height x 2.8" Width x 2.8" Depth - Polystyrene - Black, Gray - Sturdy - 1 Each
2 Stock Available
- Has the perfect balance of color and design.
- High gloss edges.
- Slightly textured exterior surface.
- Plastic-infused durability.
$5.76
Product Details
General Information
| Product Color | Black ~ Gray |
| Product Name | Fusion Pencil Cup |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 2.8" |
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Height | 4" |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Features | Sturdy ~ Non-skid Base ~ Heavy Duty ~ Textured ~ Rounded Edges |
| Depth | 2.8" |
| Country of Origin | China |
| Additional Warranty Information |
90 days from purchase |
Product Information
| Brand | Advantus |
| Type | Pen/Pencil Holder |
Overview
Bring a clean, modern look to your office with this pencil cup. As part of the Advantus Fusion Collection, it features rolled high gloss edges that provide a bold contrast and perfect pop of color against the slightly textured exterior surface for the perfect balance of color and design. Pencil cup is perfect for holding pens, pencils, erasers, scissors and more.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews