‹ Prev
Next ›
Bankers Box Oversized Magazine File Storage Box - Wood Grain, White - Cardboard - 12 / Carton
6 Stock Available
- Premium corrugated construction with glued side panels withstands heavy day-to-day usage.
- Organizes and stores a variety of letter size binders, projects, file folders, catalogs and periodicals.
- Easy to assemble.
- Label area on all sides.
- Shipped flat.
$45.47
Product Details
General Information
| Product Color | Wood Grain ~ White |
| Product Material | Cardboard |
| Recycled Content | 60% |
| Product Name | Oversized Magazine File Storage Box |
| Width | 4.3" |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 50% |
| Assembly Required | No |
| Depth | 11.5" |
| Country of Origin | United States/Canada |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Height | 13" |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Overview
Bankers Box premium corrugated construction with glued side panels withstands heavy day-to-day usage. Organizes and stores a variety of letter size binders, projects, file folders, catalogs, magazines, newspapers and periodicals. Shipped flat, easy to assemble. Label area on all sides. Woodgrain design blends with any decor. Sturdy and durable. Made from corrugated cardboard. Look for other Bankers Box corrugated items to help you will all of your storage needs.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UBR5716U0106
-
Product Code: DEF63909
-
Product Code: DEF639072 Stock Available
-
Product Code: DBL7706573 Stock Available
-
Product Code: FEL10723
-
Product Code: OIC223528 Stock Available
-
Product Code: PAC0013278 Stock Available
-
Product Code: FEL0072324 Stock Available
-
Product Code: FEL338190114 Stock Available
-
Product Code: OIC26082
Alternative Products
Reviews
No Reviews