‹ Prev
Next ›
Business Source Aluminum Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Clamp - Aluminum - Silver - 1 Each
1 Stock Available
- Modern, clean look
- Strong, durable clamp
- Aligned eyelets for hanging
- Made of aluminum with rounded corners
$12.51
Product Details
General Information
| Board Material | Aluminum |
| Product Color | Silver |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Aluminum Clipboard |
| Features | Durable |
| Length | 12" |
| Manufacturer | Business Source |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Overview
Clipboard features a strong, durable clamp to keep your important papers and documents tightly secured to prevent them from slipping. Its durable construction gives you a smooth writing surface to help keep your handwriting neat and legible. Aligned eyelets allow you to hang up this clipboard for easy storage between uses. Clipboard with rounded corners is perfect for offices, medical centers, educational settings and more.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: BSN01858BX17 Stock Available
-
Product Code: BSN01858214 Stock Available
-
Product Code: OIC8310322 Stock Available
-
Product Code: BSN16506BX12 Stock Available
-
Product Code: BSN16506147 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews