‹ Prev
Next ›
Business Source Flat Clip Clipboard - 9" x 12" Sheet Size - Plastic - Neon Orange - 6 / Bundle
14 Stock Available
- Convenient writing surface for on-the-go
- Flat clip for space efficiency
- Screen-printed ruler in metric and Imperial along each side
- Pull-out tab for hanging
- Stylish design for a professional look
$18.73
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Neon Orange |
| Sheet Size | 9" Width x 12" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Flat Clip Clipboard |
| Packaged Quantity | 6 / Bundle |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.1" |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Low Profile Clip |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Overview
Clipboard provides a stylish, functional way to write without the use of a desk. Flat clip makes this durable, transparent plastic clipboard space-efficient and easy to use. Imprinted rulers on both sides of the clipboard have measurements in Imperial and metric. Clipboard includes a pullout tab for hanging.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV40306389 Stock Available
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU21612
-
Product Code: SAU21611
-
Product Code: SAU21610
-
Product Code: SAU21609
-
Product Code: SAU21608
-
Product Code: SAU2160613 Stock Available
-
Product Code: SAU2160518 Stock Available
-
Product Code: SAU2160427 Stock Available
-
Product Code: SAU2160377 Stock Available
-
Product Code: SAU216024 Stock Available
-
Product Code: BAU6163420 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: BSN0187026 Stock Available
-
Product Code: BSN0186915 Stock Available
-
Product Code: BSN0186866 Stock Available
-
Product Code: BSN01867268 Stock Available
-
Product Code: BSN0186687 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD4 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD2 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD11 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD44 Stock Available
-
Product Code: BSN4926689 Stock Available
-
Product Code: SAU21594
-
Product Code: OIC830633 Stock Available
-
Product Code: BAUTA161115 Stock Available
-
Product Code: BAU6162433 Stock Available
Reviews
No Reviews