‹ Prev
Next ›
Business Source Landscape Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Silver - 1 Each
89 Stock Available
$10.15
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Silver |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9.3" |
| Product Name | Landscape Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Length | 12.2" |
| Features | Smooth Writing |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Overview
Landscape clipboard features a durable, plastic construction to provide a sturdy surface to write on whether you're working indoors or out. 1/2" clip is riveted to the clipboard to provide years of use. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Clipboard is perfect for everyday use at home, office, school and more.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU215676 Stock Available
-
Product Code: SAU0571274 Stock Available
-
Product Code: OIC83100350 Stock Available
-
Product Code: BSN28554172 Stock Available
-
Product Code: SAU057136 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD55 Stock Available
-
Product Code: BSN65637335 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD27 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX17 Stock Available
-
Product Code: BSN16508105 Stock Available
-
Product Code: OIC83219112 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306389 Stock Available
-
Product Code: BSN0187026 Stock Available
-
Product Code: BSN0186921 Stock Available
-
Product Code: BSN0186866 Stock Available
-
Product Code: BSN01867268 Stock Available
-
Product Code: BSN0186687 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD4 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD3 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD11 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD44 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD14 Stock Available
-
Product Code: SAU21594
-
Product Code: OIC830633 Stock Available
-
Product Code: BAUTA161115 Stock Available
-
Product Code: BAU6162433 Stock Available
Reviews
No Reviews