‹ Prev
Next ›
Business Source Plastic Clipboard - 6" x 9" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
17 Stock Available
- Compact writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Aligned eyelets for hanging
- Durable plastic for lasting use
$22.78
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 6" Width x 9" Length |
| Width | 6" |
| Product Name | Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Compact ~ Sturdy Clip |
| Length | 9" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Overview
Compact clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. This 6" x 9" size fits well in smaller bags and briefcases or on crowded countertops. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: BSN862591 Stock Available
-
Product Code: BSN492655 Stock Available
-
Product Code: BSN49261241 Stock Available
-
Product Code: SAU215676 Stock Available
-
Product Code: SAU215651 Stock Available
-
Product Code: SAU120178 Stock Available
-
Product Code: SAU0571274 Stock Available
-
Product Code: OIC8321149 Stock Available
-
Product Code: OIC8304816 Stock Available
-
Product Code: SAU225193 Stock Available
-
Product Code: SAU2251710 Stock Available
-
Product Code: SAU057136 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD55 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX17 Stock Available
-
Product Code: OIC83219112 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews