‹ Prev
Next ›
Business Source Shatterproof Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Black - 1 Each
5 Stock Available
$6.04
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Shatterproof Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Features | Smooth Writing ~ Shatter Proof |
| Length | 12.5" |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Overview
Clipboard features a shatterproof, high-impact plastic for long-lasting use in virtually any environment. Protective sheath helps you avoid paper damage to keep your papers intact. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Hang hole allows you to keep this clipboard in a convenient location for easy access as needed.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU215676 Stock Available
-
Product Code: SAU0571274 Stock Available
-
Product Code: OIC83100350 Stock Available
-
Product Code: BSN28554154 Stock Available
-
Product Code: SAU057136 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD52 Stock Available
-
Product Code: BSN65637316 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD24 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX33 Stock Available
-
Product Code: BSN16508201 Stock Available
-
Product Code: OIC832198 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews