‹ Prev
Next ›
Business Source Shredder Bag - 31 gal - 38" Height x 18" Width x 17" Depth - White - 100 / Box
1 Stock Available
$29.99
Product Details
General Information
| Product Color | White |
| Volume Capacity | 31 gal |
| Width | 18" |
| Product Name | Shredder Bag |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Height | 38" |
| Features | Disposable |
| Manufacturer | Business Source |
| Depth | 17" |
| Country of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Application/Usage | Paper |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Accessories |
Overview
Shredder bags fit snugly inside shredders for easy disposal of shredded documents. Using bags will help avoid the mess of scattered paper shreds. Simply remove and seal by tying and knotting.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews