‹ Prev
Next ›
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Clear - 1 Each
34 Stock Available
- Versatile writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Sides lined with Imperial and metric markings for easy measuring
- Durable plastic for lasting use
$11.63
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Spring Clip Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Sturdy Clip |
| Length | 12.5" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Overview
Clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Aligned eyelets on the clip make it easy to hang up and store. One long side is screen-printed in Imperial ruler markings in 1/16" up to 11" for handy measurements. The other side has centimeter markings up to 27 cm. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU215676 Stock Available
-
Product Code: SAU0571274 Stock Available
-
Product Code: OIC83100350 Stock Available
-
Product Code: BSN28554166 Stock Available
-
Product Code: SAU057136 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD55 Stock Available
-
Product Code: BSN65637335 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD26 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX17 Stock Available
-
Product Code: BSN16508105 Stock Available
-
Product Code: OIC83219112 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews