‹ Prev
Next ›
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Smoke - 12 / Box
- Versatile writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Sides lined with Imperial and metric markings for easy measuring
- Durable plastic for lasting use
$49.33
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Smoke |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Spring Clip Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Sturdy Clip |
| Length | 12" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Overview
Clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Aligned eyelets on the clip make it easy to hang up and store. One long side is screen-printed in Imperial ruler markings in 1/16" up to 11" for handy measurements. The other side has centimeter markings up to 27 cm. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU215676 Stock Available
-
Product Code: SAU0571274 Stock Available
-
Product Code: OIC83100350 Stock Available
-
Product Code: BSN28554166 Stock Available
-
Product Code: SAU057136 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD54 Stock Available
-
Product Code: BSN65637328 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD26 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX33 Stock Available
-
Product Code: BSN16508201 Stock Available
-
Product Code: OIC83219112 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306389 Stock Available
-
Product Code: OIC832156 Stock Available
-
Product Code: BSN01863115 Stock Available
-
Product Code: BSN0186034 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX9 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX2 Stock Available
-
Product Code: BSN492695 Stock Available
-
Product Code: OIC830633 Stock Available
Reviews
No Reviews