‹ Prev
Next ›
Charles Leonard Carrying Case (Pouch) Pencil, Ring Binder - Assorted - 7.6" Height x 10" Width x 0.1" Depth - 24 / Display Box
1 Stock Available
$83.51
Product Details
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Product Color | Assorted |
| Packaged Quantity | 24 / Display Box |
| Manufacturer Website Address | http://www.charlesleonard.com |
| Product Name | Pencil Pouch |
| Width | 10" |
| Manufacturer | Charles Leonard, Inc |
| Height | 7.6" |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.1" |
| Application/Usage | Pencil ~ Ring Binder |
Product Information
| Brand | Cathedral Products |
| Type | Pins/Clips/Fasteners |
Overview
Double-pocket pencil pouches feature a mesh front for easy viewing as well as a spacious main pocket to store your pencils. Reinforced grommet holes along the edge allow the pouch to fit easily into a three-ring binder. Durable construction provides long-lasting use. Pouches come in assorted colors: black, blue, purple and green.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews