‹ Prev
Next ›
Corrugated Roll Files, 20 Compartments, 15w X 12d X 22h, Woodgrain
- Efficient and economical storage.
- Shorter rolls store in front, longer rolls in back, all visible.
- Durable corrugated fiberboard.
$152.00
Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Material | Plastic ~ Fiberboard |
| Product Color | Wood Grain |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Number of Rolls Supported | 20 |
| Product Name | Woodgrain Recycled Upright Roll Files |
| Width | 15" |
| Depth | 12" |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Country of Origin | United States |
| Assembly Required | Yes |
| Certifications & Standards |
Greenguard Certified |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 22" |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Vertical Paper Rack |
Overview
Efficient and economical storage for rolls of various sizes. Shorter rolls store in front, longer rolls in back, all visible because of the smart angled design. Durable corrugated fiberboard.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews