‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 23 Gallon Recycling Container - 23 gal Capacity - Rectangular - 30" Height x 22.5" Width x 11" Depth - Blue, White - 4 / Carton
Non-Returnable
$172.36
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Blue ~ White |
| Width | 22.5" |
| Product Name | 23 Gallon Recycling Container |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Depth | 11" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Height | 30" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Overview
Wall hugging receptacle holds 23 gallons of recyclables, but protrudes less than 1' from the wall. Smooth, seamless construction allows easy cleaning and prolonged life. At 30" tall, recycling container is also great for placement under standard work tables.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: RCP295773BLUECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264307BLUCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CT
-
Product Code: RCP264307BLU4 Stock Available
-
Product Code: RCP295673BE81 Stock Available
-
Product Code: SAF9798BL2 Stock Available
-
Product Code: RCP571473BE7 Stock Available
-
Product Code: RCP295773BLUE25 Stock Available
-
Product Code: RCP295606GN1 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews