‹ Prev
Next ›
HSM ProfiPack C400 - for shredding Cardboard - 16.34" Throat - Gray
Ships 2-3 Business Days
Non-Returnable
$3,912.35
Product Details
General Information
| Product Color | Gray |
| Noise Level Without Load | 70 dB |
| Depth | 15.6" |
| Manufacturer | HSM GmbH + Co. KG |
| Manufacturer Website Address | http://www.hsm.us |
| Height | 14.8" |
| Features | LED Indicator ~ Wear Resistant ~ Durable ~ Quiet Operation |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Model | C400 |
| Width | 24" |
| Shredding Item | Cardboard |
| Product Name | ProfiPack C400 |
Product Information
| Brand | HSM |
| Type | Industrial Shredder |
Overview
HSM ProfiPack 400 Tabletop Single-Layer Cardboard Converter (Shred Capacity: 1 Layer of Cardboard) (Throat: 16.3") (Motor: 1400W) (Power: 120V/60Hz)
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews