<
>
Lorell Mid-back Task Chair - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - Mid Back - 1 Each
32 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Seat Feature | Cushioned |
| Product Name | Mid-back Task Chair |
| Width | 27.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 27.8" |
| Country of Origin | China |
| Features | Adjustable ~ Comfortable ~ Sturdy ~ Adjustable with Tilt Tension Control ~ Breathable ~ Dual Wheel Caster ~ Tilt Lock ~ Upholstered |
| Height | 41.9" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Overview
Also Consider
-
Product Code: HONCMY1ACU107 Stock Available
-
Product Code: HONSVR1AILC82TK
-
Product Code: HONSVR1AILC22TK
-
Product Code: HONSVR1AILC19TK
-
Product Code: HONSVR1ACLC82TK
-
Product Code: HONSVR1ACLC22TK
-
Product Code: HONSVR1ACLC19TK
-
Product Code: SKU-3008575
-
Product Code: HONSVR1AILC90TK
-
Product Code: HONSVR1AILC10TK
-
Product Code: HONSVR1ACLC90TK
-
Product Code: HONSVM1ALC90TK2 Stock Available
-
Product Code: HONSVM1ALC10TK2 Stock Available
-
Product Code: HONI2M2AMLC98TK2 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
