<
>
Lorell Ratchet Back Mesh Mid-Back Stool - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - 5-star Base - Black - 1 Each
29 Stock Available
Product Details
General Information
| Base Shape | 5-star |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Color Family | Black |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Padded ~ Height Adjustment |
| Product Name | Ratchet Back Mesh Mid-Back Stool |
| Width | 26" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 23.6" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Features | Ratchet Back ~ Breathable ~ Comfortable ~ Foot Ring ~ Back Height Adjustment |
| Height | 53" |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Stools |
Overview
Also Consider
-
Product Code: NPRCH305FNGY4 Stock Available
-
Product Code: NPRCH301MABK4 Stock Available
-
Product Code: HONITLMKD1MC84B
-
Product Code: HONITLMKD1MC67B
-
Product Code: HONITLMKD1MC49B
-
Product Code: HONITLMKD1MC47B
-
Product Code: HONITLMKD1MC22B
-
Product Code: HONITLMKD1MC19B
-
Product Code: HONITLMKD1MC10B1 Stock Available
-
Product Code: HONCMY1ACU107 Stock Available
-
Product Code: HONI2L1AMLC98TK2 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
