‹ Prev
Next ›
Mobile OPS Portfolio Clipboard Vertical RED (61632) - 0.50" Clip Capacity - Top Opening - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Red - 1 Each
- Textured cover provides privacy, protection, and professional look.
- Open portfolio and fold the cover back to use as a traditional clipboard.
- High-friction rubber grips hold letter size papers securely in place.
- Made from recycled content helps conserve natural resources.
$14.79
Product Details
General Information
| Product Color | Red |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Unbreakable Recycled Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.5" |
| Manufacturer | Baumgartens |
| Manufacturer Website Address | http://www.b3.net |
| Features | Low Profile Clip |
Product Information
| Brand | Mobile OPS |
| Type | Clipboard |
Overview
Textured cover provides privacy, protection, and professional look. Open portfolio and fold the cover back to use as a traditional clipboard. High-friction rubber grips hold letter size papers securely in place. Made from recycled content helps conserve natural resources.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: BSN0187026 Stock Available
-
Product Code: BSN0186915 Stock Available
-
Product Code: BSN0186866 Stock Available
-
Product Code: BSN01867268 Stock Available
-
Product Code: BSN0186687 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD4 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD2 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD11 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD44 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD14 Stock Available
-
Product Code: SAU215676 Stock Available
-
Product Code: SAU0571274 Stock Available
-
Product Code: OIC83100350 Stock Available
-
Product Code: BSN28554166 Stock Available
-
Product Code: SAU057136 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD55 Stock Available
-
Product Code: BSN65637335 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD26 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX17 Stock Available
-
Product Code: BSN16508105 Stock Available
-
Product Code: BAUTA161115 Stock Available
-
Product Code: BAU6162433 Stock Available
-
Product Code: OIC83219112 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews