‹ Prev
Next ›
Nature Saver Recycled Plastic Clipboards - 1" Clip Capacity - 8 1/2" x 12" Sheet Size - Heavy Duty - Plastic - Black - 1 Each
18 Stock Available
$8.64
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 12" Length |
| Recycled Content | 100% |
| Width | 9" |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboards |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Clip Capacity | 1" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Nature Saver |
Product Information
| Brand | Nature Saver |
| Type | Clipboard |
Overview
Plastic clipboard is equipped with a heavy-duty, industrial steel clip. Clip holds up to 1" of paper. Unbreakable board is made with a high percentage of recycled material.
Also Consider
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU0571274 Stock Available
-
Product Code: OIC83100350 Stock Available
-
Product Code: BSN28554166 Stock Available
-
Product Code: SAU057136 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD55 Stock Available
-
Product Code: BSN65637335 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD26 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX17 Stock Available
-
Product Code: BSN16508105 Stock Available
-
Product Code: OIC83219112 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SAU2160613 Stock Available
-
Product Code: SAU2160518 Stock Available
-
Product Code: SAU2160427 Stock Available
-
Product Code: SAU2160377 Stock Available
-
Product Code: SAU216024 Stock Available
-
Product Code: NAT015412 Stock Available
-
Product Code: BAU6162433 Stock Available
-
Product Code: NAT0154228 Stock Available
Reviews
No Reviews