‹ Prev
Next ›
Nature Saver Recycled Plastic Clipboards - 1" Clip Capacity - 8 1/2" x 12" Sheet Size - Heavy Duty - Plastic - Blue - 1 Each
27 Stock Available
$3.94
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Blue |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 12" Length |
| Recycled Content | 100% |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboards |
| Clip Capacity | 1" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Nature Saver |
Product Information
| Brand | Nature Saver |
| Type | Clipboard |
Overview
Plastic clipboard is equipped with a heavy-duty, industrial steel clip. Clip holds up to 1" of paper. Unbreakable board is made with a high percentage of recycled material.
Also Consider
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU0571274 Stock Available
-
Product Code: OIC83100350 Stock Available
-
Product Code: BSN28554154 Stock Available
-
Product Code: SAU057136 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD52 Stock Available
-
Product Code: BSN65637316 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD24 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX33 Stock Available
-
Product Code: BSN16508201 Stock Available
-
Product Code: OIC832198 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews