‹ Prev
Next ›
Officemate Low-profile Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Green - 1 Each
3 Stock Available
$7.33
Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Color | Green |
| Board Material | Plastic |
| Assembly Required | No |
| Clip Material | Metal |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Country of Origin | China |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Product Name | Low-profile Clip Plastic Clipboard |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Recycled Content | 30% Plastic |
| Width | 9" |
| Height | 12.5" |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Overview
For work site or school applications, this plastic clipboard comes with a strong, low-profile metal clip to grasp letter-size documents. Writing surface is smooth so writing on notes or filling out forms on-the-go is easy. Built-in, retractable, key hanging hole allows easy storage.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU215676 Stock Available
-
Product Code: SAU0571274 Stock Available
-
Product Code: OIC83100350 Stock Available
-
Product Code: BSN28554166 Stock Available
-
Product Code: SAU057136 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD54 Stock Available
-
Product Code: BSN65637328 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD26 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX33 Stock Available
-
Product Code: BSN16508201 Stock Available
-
Product Code: OIC83219112 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306389 Stock Available
-
Product Code: BSN0187026 Stock Available
-
Product Code: BSN0186915 Stock Available
-
Product Code: BSN0186866 Stock Available
-
Product Code: BSN01867267 Stock Available
-
Product Code: BSN0186681 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD4 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD2 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD11 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD44 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD13 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX9 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX2 Stock Available
-
Product Code: BSN4926689 Stock Available
-
Product Code: SAU21594
-
Product Code: BAUTA161115 Stock Available
-
Product Code: BAU6162433 Stock Available
Reviews
No Reviews