‹ Prev
Next ›
Officemate Transparent Clipboard - 0.50" Clip Capacity - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Clear - 1 Each
- Perfect for traveling or on site needs.
- Has strong low profile metal clip.
- Hang hole.
- Provides a firm writing surface.
$10.59
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Transparent Clipboard |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Features | Low Profile Clip |
| Assembly Required | No |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Depth | 0.5" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Overview
This transparent clipboard provides a smooth writing surface when you're traveling, at the work site and more. Low-profile, metal clip is durably designed to hold papers in place while you write. Firm surface ensures your writing is legible. Sides feature ruler markings for quick measurements. Hang hole allows easy storage between uses.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU235405 Stock Available
-
Product Code: SAU2254016 Stock Available
-
Product Code: SAU215676 Stock Available
-
Product Code: SAU0571274 Stock Available
-
Product Code: OIC83100350 Stock Available
-
Product Code: BSN28554166 Stock Available
-
Product Code: SAU057136 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD54 Stock Available
-
Product Code: BSN65637328 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD26 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX33 Stock Available
-
Product Code: BSN16508201 Stock Available
-
Product Code: OIC83219112 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306389 Stock Available
-
Product Code: BSN0187026 Stock Available
-
Product Code: BSN0186915 Stock Available
-
Product Code: BSN0186866 Stock Available
-
Product Code: BSN01867267 Stock Available
-
Product Code: BSN0186681 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD4 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD2 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD11 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD44 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD13 Stock Available
-
Product Code: BSN4926689 Stock Available
-
Product Code: SAU21594
-
Product Code: OIC830633 Stock Available
-
Product Code: BAUTA161115 Stock Available
-
Product Code: BAU6162433 Stock Available
Reviews
No Reviews