‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Deskside Recycling Container - 7.03 gal Capacity - Rectangular - 15" Height x 14" Depth - Blue - 1 Each
75 Stock Available
- Separates recyclables from other refuse for increased waste management compliance.
- Fits snugly under almost any desk.
- Perfect for office use.
$16.87
Product Details
General Information
| Capacity | 7.03 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 10.3" |
| Product Name | Deskside Recycling Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 15" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Depth | 14" |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Overview
The Rubbermaid Commercial Deskside Recycling Bin is an easy and effective way to separate recyclables from other refuse. This recycler is designed to be used in systems with existing office containers and accessories. Placed beside traditional wastebaskets, Rubbermaid Deskside Recycling Bins make it easy to increase waste management compliance.
Also Consider
-
Product Code: RCP295773BLUECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264307BLUCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CT
-
Product Code: RCP262073BLUCT
-
Product Code: RCP264307BLU4 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLU4 Stock Available
-
Product Code: RCP354007BE35 Stock Available
-
Product Code: RCP295773BLUE25 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews