‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Slim Jim Recycling Container Combo Tops - Rectangular - Blue - 4 / Carton
$243.80
Product Details
General Information
| Product Color | Blue |
| Shape | Rectangular |
| Width | 20.4" |
| Product Name | Slim Jim Recycling Container Combo Tops |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Assembly Required | No |
| Application/Usage | Recycling Container |
| Depth | 11.3" |
| Country of Origin | United States |
| Features | Interchangeable |
| Height | 2.8" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
Product Information
| Brand | Rubbermaid Commercial |
| Type | Container Lid |
Overview
Interchangeable, color-coded top promotes recycling and improves productivity. Lid is one of the Rubbermaid Slim Jim Single Stream Recycling Tops for Slim Jim Containers (sold separately). Different-colored lids indicate which kind of refuse the attached container will accept. This slotted top is blue to encourage paper recycling.
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews