‹ Prev
Next ›
Bamboo Suggestion Boxes, 10 X 8 X 14, Cherry
- Get suggestions, ideas and recommendations with a look that is natural to every environment.
- Clear acrylic display allows cusotmization of the message and fits 8 1/2" x 5 1/2" paper size.
- Side compartment stores pens and suggestions cards.
- Lockable box comes with two keys.
- 25 suggestion cards and wall mounting hardware included.
$167.00
Product Details
General Information
| Product Color | Cherry |
| Recycled | No |
| Brand Name | Safco |
| Case Style | Box |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Bamboo Suggestion Box |
| Features | Lockable |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Country of Origin | China |
| Exterior Material | Bamboo ~ Acrylic |
| Height | 14" |
| Width | 10" |
| Weight (Approximate) | 4 lb |
| Application/Usage | Suggestion Card ~ Pen/Pencil |
| Depth | 8" |
| Package Contents |
|
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Storage Case |
Overview
Get suggestions, ideas and recommendations with a look that's natural to every environment. Clear acrylic display allows a customized message with a 8 1/2" x 5 1/2" display. Side compartment stores pens and suggestion cards. Lockable and includes two keys.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews