‹ Prev
Next ›
Desk-Side Recycling Receptacle, 7 gal, Plastic, Black/Blue
- Solves any desk-side recycling needs.
- Latch two of these receptacles together for waste and recyclables, for two different types of recyclables, or use them individually.
- Includes one black and one blue receptacle.
$68.00
Product Details
General Information
| Product Color | Black ~ Blue |
| Product Material | Plastic |
| Recycled | No |
| Width | 17.5" |
| Product Name | Desk-Side Recycling Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 16.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Capacity | 14 gal |
| Depth | 9.5" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Waste Receptacle |
Overview
Solves all any desk-side recycling needs. Latch two of these receptacles together for waste and recyclables, for two different types of recyclables, or use them individually. Combo-set includes one black and one blue receptacle.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews