- 25GB storage capacity, 1080p resolution
- Available up to 16X write speed
- Treated with Hard Coat™ to prevent scratches and prolong disc life
- Limited Lifetime Warranty
<
>
Verbatim 97457 Blu-ray Recordable Media - BD-R - 16x - 25 GB - 25 / Pack - 120mm
Product Details
General Information
| Form Factor | 120mm |
| Media Formats | BD-R |
| Maximum Write Speed | 16x |
| Storage Capacity | 25 GB |
| Type | BD-R |
| Native capacity | 25 GB |
| Optical disc diameter | 120 mm |
| BD-R write speed | 6x |
| Quantity per pack | 25 pc(s) |
| Package type | Cakebox |
Product Information
| Brand | Verbatim |
| Type | CD DVD & Blu-Ray Disks |
Overview
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
