‹ Prev
Next ›
Lorell Blow-Mold Rectangular Table Trolley Cart - Steel - 30.25" Width x 75.88" Depth x 45.25" Height - Charcoal - For 20 Devices - 1 Each
2 Stock Available
$442.99
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Charcoal |
| Product Name | Blow-Mold Rectangular Table Trolley Cart |
| Width | 30.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 75.9" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 45.3" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Dollies & Skates |
Overview
Table cart stores and transports blow-molded rectangular tables up to 96" long. Extractable vertical posts around the trolley immobilize the stacked tables. Wheels have individual brakes for sure stopping while carrying heavy loads. The sturdy steel construction features a powder-coat finish for durability. Cart holds up to 20 tables with a 60" length; 20 tables with a 72" length; or 18 tables with a 96" length.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: RCP265000BKCT
-
Product Code: LLR597081 Stock Available
-
Product Code: LLR625211 Stock Available
-
Rubbermaid Commercial Brute Rim Caddy - 26.50" Width x 6.75" Depth x 32.50" Height - Yellow - 1 EachProduct Code: RCP9W8700YW2 Stock Available
-
Product Code: RCP265000BK1 Stock Available
-
Product Code: GJO115864 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews