- Astonishing picture quality with support for 4K 60Hz
- Hassle-free operation with automatic 4-port switching and an IR remote control included
- 7.1 surround sound
- Front-panel toggle-switch button
<
>
StarTech.com 4-Port HDMI Automatic Switch - 4K HDMI Switcher Box - Ultra HD 4K 60Hz - 3840 ? 2160 - 4K - 4 x 1 - Display, Projector, TV, Blu-ray Disc Player - 1 x HDMI Out
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Number of Input Devices Supported | 4 |
| Number of HDMI Inputs | 4 |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Connectivity Technology | Cable |
| HDMI In | Yes |
| Graphics Modes | 4K |
| Dimensions | 51x123x20mm |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Weight | 152g |
| Manufacturer | StarTech |
| Form | HDMI Switch |
Product Information
| Brand | StarTech |
| Type | Audio/Video Switchbox |
Overview
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
