‹ Prev
Next ›
Advantus Folding Mobile Filing Cart - 14.50" Width x 13.50" Depth x 18.50" Height - Clear, Black - 1 Each
2 Stock Available
- Lightweight cart folds open to create a roomy option for storing and transporting files with the included file tote.
- Folds flat to the size of a briefcase for convenient storage when not in use.
- Lower shelf accommodates additional supplies.
- Smooth-rolling casters for easy mobility.
- Holds legal or letter size hanging files (not included).
$53.80
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Product Color | Clear ~ Black |
| Product Name | Folding Mobile Filing Cart |
| Weight (Approximate) | 7 lb |
| Width | 14.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 13.5" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Manufacturer Website Address | http://www.advantus.com |
| Height | 18.5" |
Product Information
| Brand | Advantus |
| Type | Carts |
Overview
Lightweight cart folds open to create a roomy option for storing and transporting files with the included file tote. Holds legal or letter size hanging files (not included). Folds flat to the size of a briefcase for convenient storage when not in use. Lower shelf accommodates additional supplies. Smooth-rolling casters for easy mobility.
Also Consider
-
Product Code: VRTVF530002 Stock Available
-
Product Code: NPRCT100ZZBK201 Stock Available
-
Product Code: LLR4565115 Stock Available
-
Product Code: LLR6017726 Stock Available
-
Product Code: LLR6017537 Stock Available
-
Product Code: LLR456507 Stock Available
-
Product Code: AVT340753 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews