‹ Prev
Next ›
Lorell Mesh Rolling File - 4 Casters - Steel - 13.31" Width x 24.21" Depth x 27.72" Height - Black - 1 Each
37 Stock Available
$105.29
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Number of Casters | 4 |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Black |
| Product Name | Mesh Rolling File |
| Width | 13.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 24.2" |
| Country of Origin | China |
| Height | 27.7" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Carts |
Overview
Perforated steel rollaway file with open top holds letter-size hanging folders and offers built-in 22-3/4" hangrails. Use bottom shelf for storage. Rollaway file moves on four casters.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: VRTVF530021 Stock Available
-
Product Code: VRTVF530002 Stock Available
-
Product Code: NPRCT100ZZBK201 Stock Available
-
Product Code: AVT557582 Stock Available
-
Product Code: LLR6017726 Stock Available
-
Product Code: LLR456507 Stock Available
-
Product Code: AVT340753 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews